دو سوت تعمیر
آموزش تعمیر و عیب یابی لپ تاپ چگونه است؟
سه شنبه 30 دی 1399 ساعت | بازدید : 1296 | نویسنده : ولی غلامی | ( نظرات )

آموزش تعمیر و عیب یابی لپ تاپ 

بخش عظیمی از دنیای شرکت ها موبایل است و آنها به قدرت محاسباتی نیاز دارند که بتواند آن را تأمین کند. طی این سال ها لپ تاپ ها از حجیم و سنگین به لاغر و سبک تبدیل شده اند. اما ، حتی با تمام ارتقا قدرت ، اندازه ، ظرفیت و حافظه ، تعمیر لپ تاپ هنوز به طور منظم بوجود می آیند. در اینجا لیستی سریع از پنج مورد از رایج ترین مشکلاتی که در مورد آنها می شنویم و اینکه چگونه می توانید به تنهایی آنها را برطرف کنید آورده شده است.

تعمیر لپ تاپ و تعویض قطعات یدکی

 

  1. مشکل : فن بلند یا گرم شدن و به دنبال آن خاموش شدن. لپ تاپ ها زیاد جابجا می شوند. این می تواند منجر به محدود شدن ورودی هوا به فن شود. همچنین به آنها فرصت زیادی می دهد تا گرد و غبار و ذرات خارجی را از طریق درگاه فن خود به سیستم خنک کننده خود بکشاند.
    • راه حل : از لپ تاپ خود در سطوح سخت و صاف استفاده کنید. از قرار دادن آن روی سطوح نرم که ممکن است جلوی عبور هوا را بگیرند خودداری کنید. فن خود را با هوای فشرده تمیز کنید. تعداد برنامه هایی را که همزمان اجرا می کنید محدود کنید زیرا هرچه بیشتر در حال اجرا باشید ، کار کردن با آن سخت تر خواهد بود.
  2. مشکل : لپ تاپ به آهستگی کار می کند . این اتفاق اغلب می افتد و می تواند مربوط به فضای هارد دیسک ، بدافزار یا اولین علائم خرابی تجهیزات باشد.
    • راه حل : روش های زیادی برای تلاش برای حل مشکلات سرعت وجود دارد ، اما از 10 وب سایت ما در پست وبلاگ ما که فقط به این موضوع اختصاص داده شده است بازدید کنید .
  3. مشکل : باتری دوام ندارد. یکی از بهترین ویژگی های لپ تاپ بی سیم بودن آن است. اما ، ما در ترس دائمی از تخلیه باتری و کمبود آب زندگی می کنیم ، بنابراین ما دائماً باتری خود را سخت می گیریم.
    • راه حل : ابتدا تمام اتصالات کابل شارژر خود را بررسی کنید تا مطمئن باشید از اتصالات خوبی برخوردار نیستند. در مرحله بعد ، باتری خود را کاملاً خالی کنید و با روشن گذاشتن لپ تاپ تا زمان سوختن ، آن را دوباره شارژ کنید. یكی از بزرگترین راه حلهای كلیه فن آوری ها صرفاً تخلیه كامل انرژی از آن و امتحان مجدد آن است ، یعنی رایانه معادل خواب خوب شب. اگر بازهم خیلی زودتر از آنچه که باید خراب شد ، شاید لازم باشد خود باتری را تعویض کنید.
  4. مشکل : اینترنت ندارد . لپ تاپ ها به دلیل قطع ارتباط با اینترنت مشهور هستند که می تواند یک دردسر مهم باشد. قبل از فرض نوعی خرابی تجهیزات ، مراحل اساسی را امتحان کنید.
    • راه حل : در اکثر لپ تاپ ها ، یک دکمه یا کلید بی سیم واقعی برای فعال کردن اتصال وجود دارد ، آن را پیدا کرده و از وضعیت ON مطمئن شوید. سپس با استفاده از تاکتیک تخلیه برق ، روتر خود را دوباره راه اندازی کنید. روتر خود را از برق بکشید ، اجازه دهید 10-20 ثانیه آب آن خالی شود ، سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر هنوز مشکلی ندارید ، اتصالات شبکه خود را در صفحه کنترل عیب یابی کنید. در آخر ، از ابتدا شبکه خود را دوباره بسازید تا مطمئن شوید همه اتصالات شما به درستی تنظیم شده است.
  5. صفحه نمایش سیاه. لپ تاپ خود را باز می کنید ، آن را روشن می کنید ، در حال اجرا می شنوید ، اما صفحه نمایش آن سیاه است.
    • راه حل : برق را از برق بکشید ، باتری را جدا کرده و سپس دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید. سیم برق را دوباره وصل کرده و دوباره بوت کنید. سپس دوباره خاموش شوید ، باتری را بگذارید و دوباره بوت کنید.

از جمله مشکلات دیگری که می تواند لپ تاپ را درگیر کند:

در حالی که بسیاری از موارد ممکن است در مورد لپ تاپ و نوت بوک اشتباه رخ دهند ، چهار مسئله زیر متداول ترین مواردی هستند که مشاهده می کنیم:

تعمیر لپ تاپ سه سوت تعمیر

1. ویروس و سایر مشکلات نرم افزاری

مشکل شماره یک که لپ تاپ و رایانه های نوت بوک با آن روبرو هستند مشکل نرم افزاری است. این می تواند یک ویروس ، یک PUP (برنامه بالقوه ناخواسته) ، بدافزار یا به راحتی خراب شدن ویندوز به دلیل بروزرسانی نامناسب ویندوز یا خرابی ساده داده ها ناشی از افزایش قدرت ، نصب نامناسب درایور نرم افزار یا تعداد دیگری از دلایل باشد. علائم می تواند شامل کندترین سرعت کارکرد رایانه ، مسدود شدن یا قفل شدن ، BSOD (صفحه آبی مرگ) یا برنامه هایی باشد که به روال معمول کار نمی کنند.

2. مشکلات صفحه لپ تاپ و نوت بوک

کامپیوترهای لپ تاپ و نوت بوک دارای صفحه نمایش داخلی هستند. متأسفانه ، از آنجا که دستگاه ها بسیار قابل حمل هستند ، بیشتر از یک رایانه رومیزی سو abuse استفاده می کنند. در نتیجه این ، غیر معمول نیست که یک صفحه آسیب ببیند. صفحه لپ تاپ ترک خورده یا آسیب دیده قابل تعمیر است سه سوت تعمیر هزاران مورد از آنها را تعمیر کرده است. حتی اگر صفحه نمایش شما از نظر جسمی آسیب نبیند ، می تواند از راه های دیگر خراب شود. صرف نظر از دلیل ، سه سوت تعمیر شما را تحت پوشش قرار داده است. ما می توانیم صفحه لپ تاپ شما را به سرعت تعمیر کنیم و شما را دوباره راه اندازی کنیم.

3. مسائل مربوط به برق و شارژ

لپ تاپ ها دارای دوشاخه برق و همچنین باتری هستند. باتری ها یک ماده مصرفی محسوب می شوند بنابراین در نهایت باید تعویض شوند. هرچه مدت زمان بیشتری برای لپ تاپ خود داشته باشید ، عمر باتری لپ تاپ نیز کوتاهتر خواهد بود تا اینکه در نهایت به طور کامل شارژ شود. اگر مشکل شما ضعف در دوام شارژ یا شارژ نشدن باتری است ، احتمالاً باید یک باتری جدید تهیه کنید. اگر لپ تاپ یا نوت بوک شما به هیچ وجه روشن نمی شود ، ممکن است یک آداپتور برق خراب داشته باشید یا ممکن است جک برق لپ تاپ یا نوت بوک شما خراب باشد. پریز برق آسیب دیده بسیار رایج است. از آنجا که دوشاخه برق از لپ تاپ خارج می شود ، هنگام استفاده به طور متناوب دچار ضربه و لرزش می شوند. در نهایت ، خود جک می تواند آسیب ببیند. خوشبختانه سه سوت در تعمیر و تعویض پریز برق لپ تاپ تبحر دارد. اگر مشکل از آداپتور برق شما است.

4. خرابی هارد دیسک

تعمیر لپ تاپ مدل های مختلف

برخی از مردم فکر می کنند رایانه آنها "هارد دیسک" است. با این حال ، هارد دیسک یک جعبه فلزی کوچک در داخل رایانه یا لپ تاپ شما است. هارد دیسک شما جایی است که تمام داده ها ، برنامه ها و حتی سیستم عامل (معروف به ویندوز) در آن ذخیره می شود. همه هارددیسک ها دیر یا زود خراب می شوند. آنها دارای قطعات متحرک و یاطاقان توپ هستند که در نهایت خراب می شوند. اگر دیسک سخت شما خراب شود ، ممکن است بتوانیم داده ها و عکس های شما را بازیابی کنیم. اگر متوجه کلیک کردن روی صداهای رایانه یا عملکرد غیرمعمول کند شده اید ، به سه سوت تعمیر اجازه دهید این مشکل را برای شما تشخیص دهد. ما می توانیم هارد دیسک شما را عیب یابی کرده و آن را تعمیر یا جایگزین کنیم و از داده ها و عکس های شما نسخه پشتیبان تهیه یا بازیابی کنیم. البته ، شما همیشه باید از داده های خود پشتیبان تهیه کنید. اگر در حال حاضر از داده های خود به صورت بلادرنگ پشتیبان تهیه نمی کنید ، امروز با ما تماس بگیرید و بگذارید تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانیم تضمین کنیم هرگز هیچ یک از داده های خود را از دست نخواهید داد. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در زمان واقعی بسیار مقرون به صرفه و کاملاً خودکار است ، بنابراین لازم نیست کاری انجام دهید که ما آن را برای شما تنظیم کنیم!

نتیجه

 اگر هرکدام از این اصلاحات خودتان را امتحان کردید و هنوز هم با همان مشکل روبرو هستید ، وقت آن است که یک تعمیر لپ تاپ را بیاورید. مهندسین شرکت سه سوت تعمیر در زمینه تعمیر و نگهداری کامپیوتر ، چاپگر ، سرور و محل فروش متخصص هستند. ما همچنین چندین سطح خدمات را ارائه می دهیم ، از نگهداری ساعتی تا قرارداد. امروز برای رفع مشکلات رایانه و لپ تاپ خود با ما تماس بگیرید.

 

برچسب‌ها: لپ تاپ ,

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1


عمل اسلیو معده و محاسبه bmi
شنبه 27 دی 1399 ساعت | بازدید : 2240 | نویسنده : ولی غلامی | ( نظرات )

فرمول محاسبه BMI یا همان اندازه‌گیری شاخص توده بدنی به صورت مستقیم چربی‌های بدن را اندازه گیری نمی‌کند و نژاد یا بافت عضلانی را در نظر نمی‌گیرد. بنابراین ابزار مناسبی برای ورزشکاران حرفه‌ای نیست چرا که بیشتر وزن آنها از عضله است.ورزشکاران حرفه‌ای بهتر است برای تشخیص میزان چربی‌های موجود در بدنشان از بادی آنالیز استفاده کنند. البته این موضوع را به خاطر داشته باشید که محاسبه بی ام آی از دسته‌های استاندارد وضعیت وزن محسوب می‌شود که می‌تواند به پزشکان در تشخیص درجه چاقی کمک کند.


مطالعه بیشتر در مورد وارکوزیل


bmi چیست؟


BMI مخفف (Body Mass Index) است و به معنای شاخص توده بدنی است که ۱۸۰ سال پیش توسط آدولف کوتله (Adolphe Quetelet) محقق بلژیکی بیان شد.


شاخص توده بدنی در واقع، یک معیار غربالگری است که به کمک آن می‌توان میزان اضافه وزن یا کاهش وزن یا محدوده وزنی ایده‌آل را مشخص کرد.


محاسبه BMI دقیق به صورت مستقیم چربی بدن را اندازه گیری نمی‌کند و برای بزرگسالان سن، جنسیت، نژاد یا بافت عضلانی را در نظر نمی‌گیرد.


با این حال از دسته های استاندارد وضعیت وزن استفاده می‌کند که می‌تواند به پزشکان کمک کند شرایط  وزنی مردم را دنبال کنند و مشکل بالقوه را درافراد شناسایی کنند.


حمل کردن وزن اضافی می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری از جمله دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و مشکلات قلبی و عروقی شود.


وزن بسیار پایین نیز می‌تواند خطر مشکلاتی مانند سوء‌تغذیه، پوکی استخوان و کم‌خونی را افزایش دهد.


BMI به صورت مستقیم چربی بدن را اندازه‌گیری نمی‌کند و برای شاخص توده بدنی بزرگسالان سن، جنسیت، نژاد یا بافت عضلانی را در نظر نمی‌گیرد.


با این حال در آن از دسته‌های استاندارد وضعیت وزن استفاده می‌شود که پزشکان با کمک آن می‌توانند شرایط وزنی افراد را دنبال و مشکل بالقوه آنها را شناسایی کنند.


محاسبه BMI در زنان و مردان


برای اندازه BMI در بزرگسالان باید از وزن و قد افراد مطلع باشیم. فرمول BMI با استفاده از واحدهای متریک به این شکل است BMI=kg/m2  یعنی برای محاسبه BMI یک فرد بالغ باید وزن به کیلوگرم را بر توان دوم قد به متر تقسیم کنیم.


بنابراین اندازه گیری دور شکم می تواند به عنوان مکملی برای اندازه گیری شاخص توده بدنی در نظر گرفته شود و و در کنار دقت اندازه گیری bmi معیار بهتری از سلامتی را ارائه دهد.


محاسبه bmi در زنان و مردان


بر اساس مطالعات مراکز بهداشتی و درمانی، اندازه مرز خطر برای دور شکم به صورت زیر می باشد:


 • برای مردان بالغ: ۱۰۱ سانتی متر (۴۰ اینچ)
 • برای زنان غیر باردار: ۸۹ سانتی متر (۳۵ اینچ)


محاسبه BMI در کودکان و نوجوانان در بزرگسالان


مقدار BMI به سن و همچنین جنسیت مرتبط نیست


با این حال اندازه گیری BMI در کودکان و نوجوانان کمی متفاوت است. دخترها و پسرها با سرعت متفاوتی رشد می‌کنند و میزان چربی بدنی‌شان در سنین مختلف متفاوت است.


به همین دلیل برای اندازه‌گیری BMI در طول کودکی و نوجوانی سن و جنسیت نیز فاکتور مهمی به حساب می‌آید. پزشکان و دیگر متخصصان سلامت، کودکان را با محدوده‌های وزنی سلامت، دسته بندی نمی‌کنند؛ چون: با گذشت هر ماه، بدن نوجوانان و کودکان تغییر زیادی می‌کند.


بدن دختران و پسران با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کند. با قد کشیدن کودک این شاخص‌ها نیز تغییر می‌کنند. پزشکان BMI  کودکان و نوجوانان را مانند BMI بزرگسالان با اندازه ‌گیری قد و وزن محاسبه می‌کنند.


برای محاسبه bmi کودکان سپس BMI بدست آمده را به همراه سن شخص روی جدول BMI جنسیت خاص قرار می‌دهند. نتیجه این کار نشان می‌دهد کودک یا نوجوان وزن سالمی دارد یا خیر.


چه کسانی می توانند از BMI و صدک BMI استفاده کنند؟


محاسبه ی BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان ۲ سال به بالا است. بعضی افراد بزرگ‌سال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند،


در حالی که چربی بسیاری کمی دارند مانند بدن‌سازان و ورزش‌کاران. شاخص BMI این ورزش‌کار را چاق نشان می‌دهد در حالی که چنین نیست، پس اندازه‌گیری بی ام ای برای همه کارایی ندارد.


بهترین راه برای کاهش BMI


تاکنون حتما متوجه شده‌اید که BMI بالا تا چه حد می‌تواند برای بدن مشکل ساز باشد و چه بیماری‌هایی را به دنبال دارد. اما آیا روش‌هایی برای کاهش BMI وجود دارد؟ بله. با انجام روش‌های زیر می‌توانید میزان BMI خود را پایین بیاورید.


۱– برنامه غذایی


یک برنامه غذایی کاهش وزن سالم سرشار از مواد مغذی از جمله میوه‌ها، سبزیجات، غلات، حبوبات، آجیل‌ها، دانه‌ها، پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم است. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای کاهش وزن انجام دهید،


کم کردن مقدار قند در برنامه غذایی است. دنبال کردن یک برنامه غذایی سالم، مزایای فراوانی برای سلامتی به همراه دارد از جمله کاهش خطر بیماری‌های قلبی-عروقی و کاهش التهاب در بدن.


یک برنامه غذایی سالم، بیشتر تمرکزش روی مصرف میوه‌ها، سبزیجات، غلات، حبوبات، آجیل‌ها، روغن زیتون و ماهی‌های چرب است.


در چنین برنامه‌هایی مقدار مصرف گوشت قرمز و شیرینی‌ها کم می‌شود. این غذا‌ها سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند فرد را برای مدت زمان طولانی‌تری سیر نگه دارد و برای بدن، مواد مغذی سالمی را فراهم کند.


محاسبه bmi دکتر عنبرا - کاهش بی ام آی


بهترین روش برای مطمئن شدن از وضعیت سلامتی مراجعه و مشاوره با پزشک است، ما در اینجا با توجه به پیشنهادات ارائه شده توسط دکتر عنبرا متخصص لاغری و عمل اسلیو در تهران نکاتی را برای بهبود bmi بدن بررسی می کنیم: محاسبه bmi دکتر کرمانی


 • انتخاب هوشمندانه غذاها
 • برنامه ورزشی منظم
 • خواب کافی
 • کنترل استرس و اضطراب
 • مصرف غذاهای خانگی


۳. شاخص توده بدنی بالا ۳۰ داشته باشد به معنی چاق بودن است


پاسخ در حالت کلی خیر!


با اینکه این شاخص توده بدن یکی از بهترین روش‌ها برای مشخص کردن محدوده وزنی یا چاقی و لاغری در افراد است، اما نتایج آن برای همه یکسان نیست.


اندازه BMI بیشتر برای افراد معمولی جامعه درست است. برای مثال افرادی که به صورت حرفه‌ای ورزش نمی‌کنند اوضاعشان کمی فرق می‌کند. این افراد معمولا بافت ماهیچه‌ای زیاد و بافت چربی بسیار کمی دارند.


اغلب آن‌ها به واسطه توده عضلانی وزن زیادی دارند و شاخص توده آن‌ها ممکن است بالای ۲۵ و ۳۰ باشد، اما آیا آن ها واقعا چاق هستند؟


خیر! دلیل بالا بودن شاخص تنها عضلات آن‌ها است. زیرا عضله چگالی و وزن بیشتری نسبت به چربی دارد. ورزشکاران حرفه‌ای و عضلانی تنها وزنشان زیاد است. اما چاق نیستند و وضعیت سلامتی خوبی دارند.


افراد چاق چگونه باید شاخص بی ام آی خود را کاهش دهند؟


هرچقدر این شاخص بیشتر شود خطر افزایش عوارض و خطرات ناشی از چاقی نیز بیشتر  می‌شود. کار تا جایی پیش می‌رود که حتی ممکن است درصد مرگ و میر در این افراد نیز بالا برود.


مشاوره در مورد عوارض چاقی و بالا بودن bmi و روشهای کم کردن وزن سریع


مشاوره لاغری سریع و عوراض چاقی


بنابراین کسانی که شاخص توده بدنی بالا دارند، حتما باید با راهکارهایی وزن خود را کاهش داده و به محدوده وزنی سالم برگردند. افرادی که تنها اضافه وزن دارند می‌توانند با راهکارهای زیر وزن کم کنند.


و افرادی که BMI بالای 30 دارند یا به اصطلاح چاق هستند حتما باید علاوه بر روش های زیر نیم نگاهی هم به عمل جراحی لاغری یا عمل بای پس معده داشته باشند که در انتهای مقاله به آن پرداخته شده است.


۱. داشتن BMI پایین نشانه سلامتی است !؟


اینکه داشتن اضافه وزن با مواردی مانند فشار خون بالا، قند خون بالا و افزایش کلسترول در ارتباط است منطقی و قابل قبول است. اما آیا داشتن BMI کم به معنی بهبود این علائم است؟


پاسخ این سوال در حالت کلی “خیر” است!


در یک بررسی از چندین مطالعه که BMI را بررسی کردند ، محققان با انجام تحقیقی بر روی ۴۰ هزار نفر از بزرگسالان پی بردند که ارتباطی خاصی بین BMI بالا و مشکلات سلامتی مانند فشار خون بالا و قند خون بالا وجود ندارد.


حقایقی درباره محاسبه BMI که حتما باید بدانید


درباره BMI اغلب اغراق می‌شود و حتی ممکن است برخی افراد آن را معیار سالم یا ناسالم بودن انسان بدانند. اما واقعیت این است این شاخص سوای آنکه، واقعا 100 درصد دقیق نیست، بلکه هیچ پارامتر مرتبط با سطح سلامتی را هم نمی‌سنجد. 4 دلیل زیر به خوبی نشان می‌دهد که این شاخص معیار خوبی برای بررسی سطح سلامت افراد نیست.


BMI هیچ تفاوتی بین استخوان، چربی و عضله قائل نیست


بر اساس نتایج به دست آمده از اندازه گیری شاخص توده بدنی ورزشکاران ، افرادی که ورزشکار هستند و توده عضلانی زیاد دارند و همچنین افردی که بافت اسکلتی مستحکم و بزرگی دارند، اضافه وزن و حتی چاقی دارند. این در حالی است که ورزشکاران و افراد با استخوان‌های درشت معمولا بافت چربی کمی دارند و بالا بودن شاخص توده بدنی در آن ها به معنی چاق بودنشان نیست.


بلکه فقط نشان می‌دهد که وزنشان بالا است. علاوه بر این، این شاخص نمی‌تواند تشخیص دهد که چربی چگونه در بدن توضع شده و میزان آن دقیقا چقدر است.


BMI هیچ توجهی به وضعیت ژنتیک افراد نمی‌کند


این شاخص در ابتدا توسط سفیدپوستان اروپایی ابداع شده است، بنابراین اختلاف ژنتیکی شکل بدن را در نژادهای مختلف در نظر نمی‌گیرد.


BMI هیچکدام از پارامترهای سنجش سطح سلامتی را در نظر نمی‌گیرد


محاسبه BMI مواردی مانند فشار خون، کلسترول، تری گلیسیرید، قند خون و مارکرهای دیگری (که روش دقیق‌تری برای اندازه گیری سلامت است) را اندازه گیری نمی‌کند.


روش عمل اسلیو معده می تواند بسیار کارآمد باشد


BMI عادات کلی سلامت و سطح فعالیت شما را اندازه گیری نمی‌کند


سلامت ما به سادگی تنها یک عدد نیست و به اعداد و ارقام شاخص توده بدنی بستگی ندارد. به عنوان مثال، فردی با محاسبه ی BMI برابر با 30 دارای عادات و فعالیت های سلامتی خوبی است، ممکن است بسیار سالم‌تر از فردی با BMI 22 باشد که در حال نوشیدن الکل و سیگار کشیدن هستند و یا استرس زیادی در زندگی خود دارد و عادت های خوب مراقبتی ندارد.


ویدیو محاسبه bmi


 

 

|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
موضوعات
نویسندگان
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 60
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 6

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 752
:: باردید دیروز : 1251
:: بازدید هفته : 6991
:: بازدید ماه : 54897
:: بازدید سال : 173685
:: بازدید کلی : 414485