در این مقاله سایت دو سوت تعمیر می خواهد به شما دوستان عزیز نحوه رفع مشکل یخ زدن زیاد یخچال را آموزش دهد پس در آدامه مطلب باما همراه باشید.

بازکردن صبحانه یخچال و مشاهده اینکه بطری شیر که دیروز در آنجا ریخته اید در حال حاضر جامد است بسیار نگران کننده است.

شاید اولین تصور شما این باشد که شیر منقضی شده است، اما وقتی به بطری های نوشابه ، سبزیجات ، میوه ها و سایر اقلام خود نگاه می کنید، به راحتی متوجه می شوید که آنها نیز منجمد به نظر می رسند.

رفع مشکل یخ زدن زیاد یخچال

دلیل هایی که یخچال شما همه چیز را یخ می زند

یخ زدن زیاد یخچال امر نه تنها می تواند باعث هزینه بیشتر شما در خرید مواد غذایی شود، بلکه علامت مطمئنی است که نشان می دهد مشکلی در یخچال شما وجود دارد.

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا دستگاه شما همه چیز را یخ می زند.

همچنین برای مطالعه رفع مشکلات رایج یخچال و فریزر می توانید بر روی نوشته کلیک نمایید.

شما ترموستات را خیلی بالا تنظیم کرده اید

ترموستات روی یخچال شما به راحتی قابل جابجایی است و می تواند به طور تصادفی هنگام بارگیری در مواد غذایی یا جابجایی وسایل به بیرون از یخچال روشن شود.

اگر احساس می کردید یخچال به اندازه کافی خنک نیست ، ترموستات را عمدا روشن کرده اید. برای اطلاعات بیشتر از خنک نگه داشتن یخچال این مطلب را بررسی کنید.

اکثر یخچال ها روی دستگیره تنظیم ترموستات علامت دارند، اما با گذشت زمان این مورد پاک می شود.

این بدان معناست که دیگر راهی برای اندازه گیری دقیق دمای نشانگر وجود ندارد.

بنابراین ، ممکن است ترموستات را بیشتر از آنچه که در نظر داشتید تنظیم کرده باشید ، نه تنها باعث یخ زدن همه چیز شده ، بلکه باعث مصرف بیشتر انرژی و قبوض بزرگتر شده است.با ما همراه باشید تا نحوه کاهش هزینه های یخچال را به شما بیاموزیم.

واشر بدی دارید

واشر یک روکش برای درب یخچال است که باعث ایجاد مهر و موم برای محفظه می شود و از تبادل حرارت بین اتاق و داخل یخچال جلوگیری می کند.

اگر واشر خراب شده و نشت می کند (برای نحوه تعمیر نشت یخچال و فریزر با ما همراه باشید) ، یخچال شما به طور مداوم کار می کند تا جبران شود و این باعث می شود همه چیز داخل یخ بزند.

یک روش آسان برای آزمایش وجود دارد که آیا واشر بدی دارید.

یک تکه کاغذ را در درب نگه دارید و سپس سعی کنید آن را بیرون بیاورید و در را باز نکنید.

اگر کاغذ به راحتی بیرون می آید یا در جای خود قرار نمی گیرد ، واشر بدی دارید که باید تعویض شود.

کویل های شما کثیف هستند

برای رفع مشکل یخ زدن زیاد یخچال و تعمیر یخچال فریزر خود، سیم پیچ های مبدل حرارتی و کندانسور در قسمت بیرونی یخچال شما نصب شده اند و همچنین سیم پیچ های تبخیر کننده داخل دستگاه نصب شده اند.

این سیم پیچ ها نیاز دارند تا مایع مبرد بتواند وظیفه خود مبادله گرما را انجام دهد.

هنگامی که این سیم پیچ ها در غبار یا سایر اشکال خاک پوشانده می شوند ، یخچال را مجبور می کند تا سخت تر و سخت تر کار کند تا دمای مطلوب را حفظ کند.

متأسفانه ، این امر گاهی اوقات می تواند منجر به خنک شدن بیش از حد و اثرات زمستان در داخل یخچال شما شود برای حل این مشکل می توانید مقاله رفع مشکل یخ زدن زیاد یخچال را مطالعه کنید.

تمیز کردن سیم پیچ ها نسبتاً ساده است.

دستورالعمل ها را در دفترچه راهنمای مالک خود خواهید یافت و ایده خوبی است که آنها را مرتباً تمیز کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

شما ترموستات معیوب دارید

ترموستات ها طوری طراحی شده اند که در صورت لزوم باعث خنک شدن می شوند.

در یخچال به محض دستیابی به دمای تنظیم شده ، عملکرد آن به طور خودکار متوقف می شود.

این امر برای حفظ دمای مطلوب و ثابت ضروری است. هنگامی که ترموستات شما دچار خطا می شود ، ممکن است خاموش نشود و به طور مداوم کار کند.

می توانید برای تعمیر یخچال و فریزر خود با  تیم دو سوت تعمیر در تماس باشید. همچنین می توانید تمامی تعمیرات تخصصی وسایل خود را به ما بسپارید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قهوه ساز
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان