تعمیر کلی پلوپز سامسونگ

تعمیر پلوپز سامسونگ

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به نوحه تعمیر پلوپز سامسونگ می پردازد. پس در ادامه ان مطلب باما همراه باشید.
پلوپز دستگاهی برقی است که در آن پلو به وسیله ی الکتریسیته ای که به المنت‌های آن می‌رسد، دستگاه را گرم کرده و برنج، آب و روغن موجود در پیمانه(ظرف) را می‌پزاند؛ این المنت‌ها در زیر پلوپز جای دارند.

مشکلات پلوپز و چگونگی تعمیر آن

پلوپزدیجیتالی یک دستگاه چند منظوره و کاربردی است که کار چند دستگاه را با هم انجام می‌دهد. در واقع پلوپز چند کاره از برنامه‌های پخت متنوعی پشتیبانی می‌کند و از این رو می‌توان از آنها به عنوان زودپز، سرخ کن، ارام پز و … استفاده کرد. طبیعتاً هنگام استفاده از این محصول با مشکلات و سوالاتی اساسی روبرو می‌شوید، که شامل انواع سوالات نظیر چرا برنج می‌سوزد، چرا برنج خام است، چرا پلوپز روشن نمیشه و ارور E4 در پلوپز و … است. پلوپز به دلیل پخت و پز سریعی که دارد بسیار مورد استقبال بوده و هر کس با استفاده‌ی متنوع و کارآیی‌های نامحدود محصول آشنایی داشته باشد، از خرید آن نمی‌گذرد. ما در پلوپز و نکات مربوط به ایمنی و نگهداری از آن سعی کرده‌ایم به سوالات شما پاسخ دهیم و به نوعی در استفاده از پلوپز و طریقه‌ی درست نگهداری کردن از آن و تعمیر پلوپز سامسونگ به شما کمک کنیم. با دو سوت تعمیر همراه باشید.

روش‌های نگهداری درست از پلوپز

همانطور که می‌دانید پلوپز دستگاهی است که از یک دیگ و دسته و درپوش و پایه وبدنه‌ی خارجی و المنت و ترموستات و نمایشگر و لامپ و … تشکیل شده است. دیگ پلوپز در واقع از جنس آلومینیوم یا ورقه‌های کروم می‌باشد که بصورت پرسی به هم چسبیده‌اند، البته پوشش داخلی دیگ با مواد نچسب مانند تفلون و … پوشش داده شده تا مانع از چسبیده شدن برنج به دیواره‌ی دیگ شود.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر پلوپز برقی پاناسونیک

این دیگ درون یک دستگاه یا محفظه قرار می‌گیرد که بدنه‌ی خارجی این محفظه از جنس استیل بوده و در برابر گرما و حرارت مقاومت زیادی دارد. هیتر یا گرم کننده و المنت و برد و سنسور  و… نیز که کار اصلی گرم کردن و پخت و پز را انجام می‌دهند، درون این محفظه قرار گرفته‌اند. استفاده از این دستگاه نیازمند نگهداری و رعایت نکات ایمنی است، که هنگام تعمیر پلوپز سامسونگ و استفاده نباید از آنها چشم پوشی کرد.

پلوپز و نکات مربوط به ایمنی و نگهداری آن

تعمیر و عیب یابی پلوپز سامسونگ

نکته؛ هنگام استفاده از پلوپز لازم است که چند نکته‌ی مهم را رعایت کنید، تا دستگاه آسیب نبیند و طول عمر مفید پلوپز چند سال افزایش پیدا کند.

1-اگر برای اولین بار است که از پلوپز استفاده می‌کنید، لازم است که حتما برای تعمیر پلوپز سامسونگ دیگ و سوپاپ بخار را از دستگاه جدا کرده و آن را به خوبی بشویید و خشک کنید و دوباره در جای اصلی خود قرار دهید سپس سیم اتصال را به پریز برق وصل کنید.لازم است که حتماً از دیگ بصورت خشک شده استفاده کنید.

2-سعی کنید دیگ را با اسفنج و مواد تمیز کننده بشویید. هرگز از اشیای فلزی یا حتی چوبی نیز برای تمیز کردن دیگ استفاده نکنید چرا که باعث خط و خراش برداشتن بدنه می‌شود. از آنجایی که مواد غذایی داخل دیگ قرار می‌گیرد پس جنس دیگ و نحوه‌ی نگهداری و مراقبت از آن بسیار اهمیت دارد و نباید کاری کنید تا پوشش تفلونی خط و خراش بردارد. پیشنهاد می‌شود که از کفگیر و ملاقه‌ی پلاستیکی که به همراه پلوپز عرضه می‌شود استفاده نمایید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر پلوپز پارس خزر

3-یک نکته‌ی اساس در استفاده از پلوپز وجود دارد و آن هم این است که دستگاه پلوپز را به دلیل اینکه وسیله‌ای برقی است و دارای قسمت‌های الکتریکی است خیس نکنید و از خیس شدن بدنه‌ی آن خودداری نمایید چرا که بر اثر خیس شدن به قسمت‌های الکتریکی پلوپز نظیر ترموستات، هیتر، برد و … آسیب وارد می‌شود.

4-یکی دیگر از نکته‌هایی که هنگام استفاده از پلوپز لازم است به آن دقت کنید، نحوه‌ی قرار دادن دیگ داخل محفظه‌ی اصلی پلوپز است. هنگام گذاشتن دیگ داخل پلوپز دقت کنید تا هیچ شی خارجی بین صفحه‌ی گرم کننده و دیگ قرار نگیرد.

5-روشن کردن دستگاه در همان ابتدا به وصل کردن سیم اتصال به برق وابسته است، پس برای تعمیر و عیب یابی پلوپز سامسونگ محل اتصال بدنه به سیم اتصال باید همیشه خشک باشد؛ چرا که در صورت خیس بودن محل اتصال بدنه به پلوپز امکان سوختگی پلوپز و سایر خسارت‌های احتمالی وجود دارد. اگر سیم اتصال دارای پارگی یا سوختگی و … شده باشد، هرگز از آن استفاده نکنید و بلافاصله سیم اتصال را عوض کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان