تعمیر و رفع مشکلات پلوپز بوش

تعمیر پلوپز بوش

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به نحوه تعمیر پلوپز بوش می پردازد. پس در ادامه این مطلب باما همراه باشید.

پلوپز دستگاهی برقی است که در آن پلو به وسیله ی الکتریسیته ای که به المنت‌های آن می‌رسد، دستگاه را گرم کرده و برنج، آب و روغن موجود در پیمانه(ظرف) را می‌پزاند؛ این المنت‌ها در زیر پلوپز جای دارند.

مشکلات پلوپز و چگونگی تعمیر آن

چرا پلوپز روشن نمی‌شود؛ یکی از سوال‌هایی است که اکثر کاربران دارند، این است که چرا پلوپز برقی ما روشن نمی‌شود. این مشکل می‌توان 3 دلیل متفاوت داشته باشد. ابتدا برای تعمیر پلوپز بوش بررسی کنید که پریزی که سیم اتصال را به آن وصل کرده‌اید، برق داشته باشد یا اینکه شاید دو شاخه و یا شاید هم سیم رابط مشکل داشته باشد.

چرا پلوپز روشن نمیشه؟ برای رفع این مشکل ابتدا پریز را بررسی کنید که دارای برق باشد می‌توانید از ولت متر استفاده کنید و زمانی که دو شاخه پلوپز به پریز وصل است، ولت متر را به ترمینال‌های پلوپز وصل کنید. اگر برق به پلوپز نمی‌رسد مشکل از دو شاخه یا سیم رابط است. برای اینکه مطمئن باشید مشکل از سیم اتصال نیست، باید سیم را با اهم متر آزمایش کنید واگر هم با باز کردن دو شاخه متوجه شدید که مشکل از دو شاخه است، باید یا مشکل را برطرف کنید و یا دو شاخه را تعویض کنید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر اتو سامسونگ

چرا پلوپز روشن نمیشه؟ بعضی مواقع امکان دارد که هیچ از این موارد نباشد ولی اتصالات داخلی دستگاه مشکل داشته باشد. در این حالت باید برای تعمیر و رفع مشکلات پلوپز بوش پلوپز را از برق بکشید و صفحه‌ی زیر پلوپز را باز کرده و سپس صحت اتصالات آن را بررسی کنید. امکان دارد که سیم‌های زیر صفحه بر اثر حرارت بالا سوخته باشند، در این حالت باید سیم‌های سوخته شده را تعویض کنید و یا امکان دارد سیمی از محل اصلی خود خارج شده باشد و یا اینکه سیمی قطع شده باشد. که لازم است سیم قطع شده یا از مدار خارج شده را در مکان مربوطه قرار دهید.

چرا پلوپز روشن نمیشه؟ در برخی مواقع هم امکان دارد که کلید اصلی خراب شده باشد، که با توجه به نوع کلید می‌توانید برای تعمیر پلوپز بوش مشکل را بررسی کرده و حل نمایید. معمولاً برای اطلاع از صحت کارکرد کلید از اهم متر استفاده می‌کنند. به این صورت که رابط اهم متر را به پایه‌های کلید وصل می‌کنیم. اگر کلید سالم باشد، با روشن کردن کلید باید عقربه‌ی اهم متر از جای خود تکان بخورد و با خاموش شدن کلید عقربه به جای اصلی خودش برگردد. البته توصیه می‌شود که پلوپز را به تعمیرات ببرید و یا بسته به برند پلوپز به خدمات پس از فروش برند مراجعه کنید.

چرا برنج در پلوپز می‌سوزد؟

سوختن برنج در پلوپز دلایل متفاوتی دارد، که یکی از آنها شاید مناسب نبودن مقدار آب است. سعی کنید که مقدرا آب را متناسب با میزان و نوع برنج به درستی تنظیم کنید. دلیل دیگری که برای سوختن برنج احتمال می‌رود، خراب شدن برد اصلی پلوپز است، که باید آن به تعیمرات یا باز هم خدمات پس از فروش برند پلوپز خود ببرید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر پلوپز پارس خزر

تعمیر پلوپز بوش : دلیل اینکه برنج داخل دیگ پلوپز می‌سوزد می‌تواند دلیلش این باشد که ترموستات پلوپز تنظیم نیست. که در این صورت نیازمند تنظیم دقیق ترموستات است. البته در برخی مواقع امکان دارد به دلیل معیوب بودن تایمر برنج بسوزد. تایمر قطعه‌ای است که از طراحی خاصی بهره می‌برد. طراحی و شیوه‌ی کارکرد تایمر به شیوه‌ای است که پس از مدت زمانی بصورت اتومات پلوپز را خاموش می‌کند. اگر این تایمر مشکل پیدا کند، طبیعی است که خبری از خاموشی خودکار نخواهد بود و در ادامه‌ی این روند برنج می‌سوزد.

چرا برنج داخل پلوپز خام است

خام بودن برنج داخل پلوپز می‌تواند چند دلیل مختلف داشته باشد. امکان دارد دیگ یا قابلمه به خوبی داخل پلوپز قرار نگرفته باشد و یا اینکه جسمی خارجی بین صفحه‌ی گرم کننده و قابلمه وجود داشته باشد و یا اینکه امکان دارد میزان برنج داخل قابلمه مناسب نباشد. البته احتمال هم دارد که برد اصلی پلوپز خراب شده باشد.

ارور E4 در پلوپز

تعمیر و رفع مشکلات پلوپز بوش

یکی از ایراداتی که امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید، ارورهایی که بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود. ارور E4 و E3 و E2 و E1 است. این ایرادها نشان از مشکل الکترونیکی پلوپز دارند و برای رفع آنها باید با تعمیرکار متخصص مشورت کنید. ارور E4 در پلوپز مربوط به سنسور دماست و امکان دارد به دلایلی مانند شل شدن سوکت، قطع شدن سیم و یا خراب شدن سنسور اتفاق بیفتد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان