تعمیر و رفع مشکلات فنی مودم 

تعمیر و رفع مشکلات مودم 

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به نوحه تعمیر و رفع مشکلات مودم می پردازد. پس در ادامه این مطلب مفید باما همراه باشید.

مودم یکی از ابزارهای رایانه‌ای است که برای اتصال دو رایانه به یکدیگر از راه خطوط گوناگون مخابراتی استفاده می‌شود.

خرابی مودم

از کجا متوجه خرابی مودم شویم و برای تعمیر و رفع مشکلات مودم باید چه کرد؟ زمانی که مودم را خریداری کردید مطمئنا چراغ هایی که بر روی آن تعبیه شده را دیدید. هر کدام از این چراغ ها یکی از کارکرد های مودم را مشخص می کند. یکی از مهم ترین چراغ ها روی مودم چراغ اینترنت است که اگر خاموش باشد، مشکل از اینترنت است و یا مودم دچار مشکل شده است و قطع شده. از دیگر چراغ های مهم می توان به چراغ wifi اشاره کرد. این چراغ نشان دهنده اتصال به صورت wifi و بی سیم است. یعنی اگر این چراغ خاموش باشد، مدم دچار مشکل شده است. در اینصورت برای اتصال باید از کابل استفاده کرد.

علائم خرابی مودم

 • خاموشی چراغ های مودم

این مورد یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد مودم دچار اشکال شده است. پس باید مودم را به یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر سپرد. تعمیر کار ابتدا علت خرابی را پیدا می کند و مشخص می کند که آیا این مشکل بوجود آمده از نرم افزار و یا سخت افزار مودم می باشد. در نهایت شروع به تعمیر می کند.

 • خاموشی چراغ wifi
خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قهوه ساز فیلیپس

تعمیر کار با توجه به تجربه ای که دارد، بررسی می کند که چرا این چراغ دچار مشکل شده است. اما اگر نیاز فوری به اینترنت دارید و نمی توانید به صورت بی سیم به سیستم متصل شوید باید برای تعمیر و رفع مشکلات مودم از کابل استفاده کنید.

 • خاموش ماندن چراغ ADSL

نوع مودم هم می تواند علت خرابی در مودم را هم مشخص کند. اگر نوع مودم مشخص شود، تعمیرکار به سرعت می تواند به تعمیر مودم بپردازد و اشکال را به سرعت متوجه شود. در بعضی مودم ها اگر این چراغ خاموش باشد، نشان می دهد که اتصال اینترنت قطع شده است.

 • سوختن مودم

سوختن مودم از دیگر مشکلاتی است که در بسیاری از مودم ها بوجود می آید. این مشکل اکثرا بخاطر شک الکتریسیته بوجود می آید. مثلا با تغییر جریان در برق، قطع و وصل مکرر برق و گاهی اوقات با رعد و برق بوجود می آید. پس تعمیر کار با عوض کردن قطعات خاصی می تواند مودم را درست کند. اما باز هم باید تعمیرکار مشخص کند مودم تا چه حد سوخته است. اگر درصدش زیاد باشد، باید مودم عوض شود.

مودم دستگاهی است که اینترنت را به صورت بی سیم به سیستم متصل می کند. اما علاوه بر مودم، ممکن است لپ تاپ شما دچار مشکل و خرابی شود. در اینصورت کافی است با تیم تخصصی دو سوت تعمیر ارتباط داشته باشید تا مشکل سیستمتان حل شود.

تعمیر مودم ADSL

تعمیر و رفع مشکلات مودم : اگر مودم شما از نوع adsl بخصوص برندtp link می باشد و به تعمیر نیاز دارد، حتما این مطلب را مطالعه کنید :

 • تعمیر فنی و حرفه ای مودم : در ابتدا مطمئن شوید که adsl متصل است. سپس بررسی کنید که مودم شما به کامپیوترتان وصل است.
 • دقت کنید چراغ اینترنت مودم روشن باشد. اگر روشن نبود باید از یک مودم دیگر استفاده کنید. اگر این چراغ در مودم دیگر روشن بود، مودم خراب است و باید تعمیر شود.
 • کابل اترنت را چک کنید تا سالم باشد.
 • دیگر اشکالات این مودم ها داشتن نویز است که می توان با کابل و فاصله مناسب این اشکال را بر طرف کرد. اما اگر با این کار باز هم مشکل مودم حل نشد باید کار را به یک تعمیر کار با تجربه بسپارید.
 • قیمت مودم در حال افزایش است و به صرفه ترین و مناسب ترین راه در هنگام بروز اشکال در مودم، تعمیر بجای خرید آن است.
خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر پلوپز سامسونگ

علت خاموشی چراغ اینترنت

تعمیر مودم در کرج

اگر چراغ اینترنت مودم شما خاموش است و روشن نمی شود، باید برای تعمیر و رفع مشکلات مودم علل را بررس کرد.

 1. تمدید اشتراک : در مرحله اول بررسی کنید که آیا اشتراکتان را تمدید کردید یا نه.
 2. بررسی نویز : وجود نویز هم می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار باشد. پس بهتر است خط تلفنتان را بررسی کنید.
 3. کابل ها : اگر کابل قدیمی و فرسوده باشد، میتواند عامل دیگری برای خاموشی این چراغ باشد. پس از بررسی قدیمی و فرسوده بودن کابل، آن را تعویض کنید.
 4. پریز های خراب : حتی اگر پریز دچار مشکل باشد و یا قدیمی و شکسته باشد می تواند بر خاموشی چراغ اینترنت اثر بگذارد.
 5. خرابی مودم : مودم شما ممکن است اشکال سخت افزاری داشته باشد که در روشن و خاموش بودن این چراغ اثر بگذارد.
 6. تعویض مودم : اگر مودمتان را عوض کرده اید و این چراغ خاموش است، باید ISP را بررسی کنید.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان