برای حل این مشکل بهتر است با ما همراه باشید تا درباره روش تعمیر موتور ماکروفر و در صورت نیاز تعویض آن را یاد بگیرید.

البته که بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید که قطعات ماکروفر را بشناسد و بتواند با دقت ماکروفر شما را عیب یابی کند.

تعمیر موتور ماکروفر

ما به شما متخصصان سایت دو سوت تعمیر را پیشنهاد می دهیم.

نحوه عیب یابی و تعمیر موتور ماکروفر

درباره تعمیر ماکروفر یا هر وسیله دیگری، اول مراحل کار کردن آن وسیله را بلد باشید و بدانید هنگامی که آن را روشن می کنید، چه اتفاقاتی می افتد تا آن وسیله شروع به کار کردن می کند.

بررسی موتور:

اگر جدولی که بر روی ماکروفر شما وجود دارد نمیچرخد ممکن است که ایراد از موتور باشد. در این بخش این ایرادات را توضیح میدهیم.

درون بیشتر ماکروفر ها یک سینی سرامیکی یا شیشه ای وجود دارد که این سینی بوسیله ی یک موتور به صورت دورانی بر بروی یک غلتک میچرخد.

به طور معمول موتور ماکروفر در زیر این سینی و در کف ماکروفر واقع شده است، که از پایین امکان دسترسی به آن وجود دارد.

برای رسیدن به موتور ماکروفر باید پانل کف را جدا کنید موتور به طور معمول در محل ذکر شده بوسیله ی حاقل دو پیچ نگهدارنده، نگه داشته می شود و دوسیم به آن متصل شده است.

مشکلات معمول

 • اگر موتور سر و صدای آسیاب مانندی را ایجاد کرد نیاز به جایگزینی دارد و معمولا نمیتوانید آن را تعمیر کنید.
 • اگر موتور کار نمی کند، شما باید ولتاژ و پیوستگی سیم را بررسی کنید.

بررسی پیوستگی:

 1. حالا برای بررسی پیوستگی سیم شما اول باید برق را قطع کنید.
 2. سپس موتور را از قسمت پایین خارج کنید و سیم ها را از آن جدا کنید.
 3. حالا یک تکه سیم دیگر را به آن وصل کنید.
 4. اگر پیوستگی وجود ندارد شما باید موتور را عوض کنید. زیرا نشان می دهد که مشکل از موتور است، اگر پیوستگی وجود داشت کافی است که سیم ها را عوض کنید.

ما به شما پیشنهاد می دهیم که برای تعمیر تخصصی ماکروفر خود از افراد متخصص کمک بگیرید، تا متحمل ضرر و زیان های اقتصادی بیشتر نشوید.

متخصصان ما در مرکز دو سوت تعمیر می توانند در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت به شما کمک برای تعمیر ماکروفر در تهران کنند.

نحوه کار ماکروفر

در اینجا نحوه کار ماکروفر را قدم به قدم آموزش می دهیم.

قدم اول:

در داخل جعبه ی فلزی ماکروفر یک ژنراتور به نام مگنترون وجود دارد. هنگامی که شما ماکروفر را روشن می کنید، مگنترون برقی که دریافت میکند را به امواج رادیویی با سرعت بالا تبدیل می کند.

قدم دوم:

مگنترون این امواج را از طریق کانالی به داخل محفظه ی غذا وارد می کند و در آن جا منفجر میسازد.

قدم سوم:

شما غذا را از قبل بر روی سینی موجود در ماکروفر قرار داده اید. این سینی هنگام روشن شدن ماکروفر می چرخد و باعث می شود که ظرف غذای روی آن نیز بچرخد و امواج رادیویی که در بالا توضیح دادیم به طور مساوی به آن برخورد کند.

قدم چهارم:

همان طور که دقت کرده اید قسمت داخلی محفظه ی ماکروفر از دیوار هایی فلزی تشکیل شده است. این دیوار های فلزی باعث می شوند که مانند آینه عمل کنند و این امواج را منعکس کنند. سپس این امواج به داخل غذا نفوذ میکنند و باعث ارتعاش بیشتر ذرات غذا میشوند.

قدم پنجم:

ارتعاش مولکول های غذا باعث گرما میشوند. بنابر این هرچه که این مولکول ها سریع تر ارتعاش کنند، غذا گرم تر می شود. پس نتیجه میگیریم که ماکروفر ها انرژی خود را بر روی مولکول های غذا منتقل میکنند و باعث گرم شدن آن میشوند.

کلام آخر:

همان طور که متوجه شدید تعمیر موتور ماکروفر و یا درست کردن آن کار تقریبا پیچیده ای است و در برخی مواقع نیاز به تجهیزات خاصی دارد. پس بهتر است که این کار را خودتان انجام ندهید و از متخصص مربوطه کمک بخواهید. زیرا این احتمال وجود دارد که به دلیل نداشتن تخصص کافی در تعمیر ماکروفر به بقیه ی اجزا هم صدمه بزنید.

متخصصان ما در نمایندگی دو سوت تعمیر در تهران، می توانند در کمترین زمان نسبت به تعمیر ماکروفر (مایکروویو ) شما اقدام کنند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان