تعمیر فنی مانیتور سامسونگ

تعمیر مانیتور کامپیوتر سامسونگ

 

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به نحوه تعمیر مانیتور کامپیوتر سامسونگ می پردازد. پس در ادامه این مطلب مفید باما همراه باشید.

نمایشگر رایانه یا مانیتور کامپیوتر (به انگلیسی: Computer monitor) یک دستگاه نمایش و خروجی است که تصویر تولیدشده توسط آداپتور تصویری رایانه بر روی آن نشان داده می‌شود.

تعمیر مین برد مانیتور

مین برد قلب دستگاه میباشد و تمامی قطعات، از این بخش دستورات ضروری را دریافت می کنند. مین برد متشکل از قطعات الکترونیکی مختلفی میباشد که در گونه خرابی هریک از انها مشکلات جدی در مین برد به وجود می آید.

عکس نداشتن مانیتور، خاموش و روشن شدن آن، صدا نداشتن و مواردی این چنینی از نشانه های خرابی مین برد می باشند. این بخش از دستگاه از قطعات تعمیرپذیر بوده و کارشناسان فنی دو سوت تعمیر قادرند با استفاده از تجهیزات متناسب و بهره گیری از ابزارآلات سازگار، بخش آسیب دیده آن را تعمیر کنند.

تعویض سوکت اداپتور

تعمیر مانیتور کامپیوتر سامسونگ : آداپتور یا مبدل بوسیله یک سوکت به مانیتور متصل میشود. در واقع روشن نمودن مانیتور تنها از راه وصل نمودن فیش آداپتور به سوکت ورودی مانیتور امکان پذیر میباشد. از این پیشنهاد هر گونه خرابی سوکت می تواند باعث درست کردن مشکل برای روشن نمودن سیستم شود.

این سوکت که به پاور دستگاه متصل میشود در گونه خراب شدن میبایست تعویض شود. برای تعویض سوکت، اول برد خارج شده بعدا با استفاده از دستگاه های سازگار، سوکت معیوب جدا میشود. پس از آن سوکت آداپتور نو با احتیاط روی آن نصب میگردد.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر تخصصی مودم

تعمیر پاور تغذیه مانیتور

همانطور که از نام پاور تغذیه یا منبع تغذیه مشخص میباشد، این بخش از دستگاه وظیفه تغذیه نمودن سایر قطعات را برعهده دارد. در واقع پاور، تأمین کننده انرژی الکتریکی قطعات بوده و با انتقال جریان برق به قسمت های مختلف، عملکرد دستگاه را میسر میکند. حالا اگر در این بخش از دستگاه مشکلی بروز بکند، بخش های مختلف دستگاه از کار افتاده و یا به درستی کار نمی کنند.

روشن نشدن مانیتور، خاموش شدن دستگاه، دیر روشن شدن آن و مواردی از این دست از جمله نشانه های خرابی پاور می باشند. در واحد تعمیرات مانیتور برای تعمیر پاور اول آن را عیب یابی کرده بعدا با تعویض قطعات روی برد، مشکل آن برطرف میگردد.

تعمیر اینورتر برد مانیتور

برد اینورتر ولتاژ پایین DC درست کردن شده بوسیله خروجی های SMPS را به ولتاژ بالا زیاد شدن میدهد. جهت راه اندازی بخش های مختلف نیاز به جریان الکتریکی مشخصی وجود دارد. برای مثال ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ولت AC جهت روشن نمودن لامپ های CCFL که برای درست کردن روشنایی پشت پانل LCD قرار دارد مورد نیاز میباشد.

این ولتاژ بوسیله اینورتر تأمین میشود. حالا اگر این قطعه دچار مشکل شود طبیعتاً کارکرد بخش های مختلف با مشکل مواجه خواهد شد. تعمیر مانیتور کامپیوتر سامسونگ اینورتر متشکل از آی سی ها و ترانسفورمرهای متعدد میباشد که مجموعاً فعالیت متناسب این برد را فراهم کرده میباشد.

برای تعمیر اینورتر از روشها مختلفی بهره گرفته میشود که با توجه به نوع مشکل و آسیب دیدگی برد، متفاوت خواهد بود.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قهوه ساز سامسونگ

تعمیر پنل صفحه نمایش

تعمیر قطعات مانیتور کامپیوتر : عکس پریدگی، بهم ریختگی رنگ ها در صفحه نمایش، قطع شدن عکس، شکستگی پنل، وجود نقاط سیاه روی صفحه نمایش و درست کردن خطوط عمودی یا افقی روی صفحه از مهم ترین مشکلات پنل میباشد. علاوه بر پنل، فلت و مین برد هم در ارائه عکس نقش مهمی دارند. بنابراین تمامی مشکلات فوق را نمی توان محدود به پنل دانست.

چه بسا گاهی اوقات مشکل از فلت و مین برد بوده و با تعمیر آنان مشکلات عکس برطرف گردد. ولی اگر مشکل ناشی از پنل باشد در این جا دو حالت متصور است: یکی این که آسیب وارد شده به پنل باعث خرابی LCD و پیکسل های آن نشده میباشد که در این گونه احتمال تعمیر پنل وجود دارد.

برای تعمیر مانیتور کامپیوتر سامسونگ حالت دوم این میباشد که صدمات پنل بخش های حیاتی آن را دربرگرفته میباشد و امکان تعمیر آن وجود ندارد. شکستگی، پیسکل مردگی های دائمی و سوختن پنل از این دسته مشکلات می باشند.

تعمیرات قطعات مانیتور

تعمیر قطعات مانیتور کامپیوتر

در مانیتور، قطعات سخت افزاری بیشماری وجود دارند که مجموعه آنان، عملکرد دستگاه را میسر کرده میباشد. بروز خرابی و مشکل در هریک از این قطعات، بر فعالیت دستگاه تأثیرگذار بوده و بخش های مختلف آن را مختل میکند.

برای رفع مشکل میبایست قطعه خراب شده تعمیر و یا تعویض گردد. در مرکز تعمیرات تی وی مانیتور تعمیر انواع قطعات صفحه نمایش انجام میشود. برخی از قطعاتی که در مرکز تعمیرات مانیتور ال جی مورد تعمیر قرار گرفته اند عبارتند از:

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر پلوپز سامسونگ

تعویض سوکت اداپتور

تعمیر اینورتر برد مانیتور

تعمیر پنل صفحه نمایش

تعمیر مین برد مانیتور

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان