در این مقاله سایت دو سوت تعمیر تصمیم دارد تا به شما دوستان عزیز نحوه تعمیر ماشین لباسشویی بوش را آموزش دهد. پس در ادامه مطلب باما همراه باشید.

تعمیر-ماشین-لباسشویی-بوش

در ادامه مشکلات عمده ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع آنها را کامل بررسی می کنیم.

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش در این مورد، ابتدا باید سیم‌های رابط هیتر را جدا کرده و با یک سیم مخصوص، برق ۲۲۰ ولت را به‌طور مستقیم و برای مدت‌زمان حدود ۱۰ الی ۱۵ ثانیه به هیتر وصل کنید.

پس از جدا کردن برق، اگر پایه‌های المنت و هیتر گرم شده باشد، هیتر سالم است ولی برق به آن انتقال پیدا نمی‌کند. این مشکل ممکن است به خاطر تایمر باشد. صفحه‌های پنل تایمر را بازکرده و از اتصال سیم‌های آن اطمینان حاصل کنید.

دلیل دیگر گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ممکن است به خاطر خرابی هیتراستات باشد که به دلیل نرسیدن برق به هیتر است. برای تست این قطعه به دانش و تخصص نیاز است.

ابتدا ماشین را از برق کشیده و سپس رابط‌های اهم‌متر را به آن وصل کنید. در این حالت باید عقربه حرکت نموده در غیراینصورت باید قاب هیتراستات را باید جدا کرده و تعویض نمایید.

برای این کار می‌توانید از تعمیرکاران پین ورک کمک بگیرید.

برق داشتن بدنه

گاهی اوقات وقتی به بدنه ماشین لباسشویی بوش وقتی دست می‌زنید، احساس برق گرفتی می‌کنید که این مشکل به خاطر بروز ۲ اتفاق است؛ اتصال بدنه قطعات الکتریکی یا معیوب بودن سیم‌های رابط.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر هارد اکسترنال + نحوه عیب یابی و حل مشکلات عمده آن

در مورد اتفاق اول یعنی اتصال بدنه قطعات الکتریکی، ابتدا باید تمامی سیم‌های رابط اجزای ماشین لباسشویی ازجمله؛ واترپمپ، هیدرو استات، شیر الکتریکی، پمپ و هیتر را قطع کنید و با کمک چراغ‌های سری به دنبال قطعه معیوب باشید و آن را تعویض یا تعمیر نمایید.

اگر تمامی قطعات الکتریکی سالم بودند، ممکن است ایراد در یکی از سیم‌های رابط باشد در این صورت برای شناسایی آن حضور تعمیرکار ماشین لباسشویی در محل ضروری است.

حل نشدن پودر لباسشویی

شاید برای شما هم این اتفاق پیش‌آمده باشد که تمام پودرهایی که درون جاپودری ریخته‌اید، به چلیک منتقل نمی‌شود و مقداری از پودر حل‌نشده درون ماشین لباسشویی باقی می‌ماند.

بروز این مشکل در ماشین لباسشویی بوش به خاطر موضوعات مختلفی ازجمله؛ دمای آب، پودر نامرغوب، آب سخت و جاپودری کثیف است.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است پودر در جاپودری باقی بماند و حل نشود به خاطر اضافه کردن پودر به دستگاه درزمانی که آب در دستگاه است.

پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع برنامه شستشو پودر را به جاپودری اضافه کنید.

دلیل دیگر حل نشدن پودر ممکن است به خاطر دمای آب باشد. برخی از مواد شوینده در آب سرد حل نمی‌شوند.

بنابراین پیشنهاد می‌شود که از آب گرم برای شستشوی استفاده کنید.

اگر مشکل حل نشدن پودر رفع نشد، احتمالاً مشکل در مسیرهای انتقال‌دهنده است و این کار نیازمند حضور تعمیرکار ماشین لباسشویی است.

دو سوت تعمیر با داشتن تعمیرکاران حرفه‌ای برای تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

زیر ۱۵ دقیقه، یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی بوش از شرکت ما مشخص می‌شود. بعد از تاییدتان، تعمیرکار در سریع‌ترین زمان در محل شما حاضر است.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر جاروبرقی | عیب یابی و سرویس مدل های مختلف

لرزش‌ بیش ‌ازحد دستگاه

تعمیر قطعات ماشین لباسشویی بوش

معمولاً بسیاری از مدل‌های قدیمی ماشین‌های لباسشویی با مشکل لرزش‌های بیش‌ازحد روبرو هستند، علت اولیه این لرزش‌ها دو چیز است؛ کمک‌فنرهای موتور ماشین لباسشویی و آسیب دیدن بلبرینگ‌های دیگ.

برای عیب‌یابی مشکل لرزش و تعمیر ماشین لباسشویی خود، لازم است که تسمه را از روی پولی بزرگ موتور ماشین لباسشویی جدا کنید و با دست آن را به حرکت درآورید، اگر صدای خرابی به گوش برسد، بلبرینگ‌های موتور خراب است.

برای تعویض بلبرینگ‌ها یا کمک‌فنرهای موتور ماشین لباسشویی، لازم است که ماشین لباسشویی به‌طور کامل باز شود و این کار نیاز به دانش و توانایی زیادی است.

دو سوت تعمیر با داشتن بهترین تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی در تهران آماده خدمت‌رسانی به شما است.

 • تعمیر ماشین لباسشویی بوش
 • نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران
 • تعمیرات ماشین لباسشویی بوش
 • تعمیر ماشین لباسشویی بوش در پونک
 • تعمیر ماشین لباسشویی بوش در جردن
 • تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان