تعمیر حرفه ای لپ تاپ ایسوس

تعمیر لپ تاپ ایسوس

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر تصمبم دارد به شما دوستان عزیز خدماتی برای تعمیر لپ تاپ ایسوس دهد. پس در ادامه این مطلب باما همراه باشید.

رایانهٔ کیفی یا لپ‌تاپ (به انگلیسی: Laptop) به معنی “روی دامان‏” (در مقابل رایانه رومیزی)، به رایانه شخصی کوچک، سبک و قابل-حمل گفته می‌شود. فرهنگستان زبان فارسی عبارت رایانهٔ کیفی را به جای “لپ‌تاپ” پیشنهاد داده است.

4 – علائم خرابی را در گوگل جستجو کنید

اگر مشکل خرابی لپ‌تاپ نا مشخص باشد می توان علائم خرابی را در گوگل جستجو کرد چراکه ممکن است همین مشکل برای خیلی ها پیش آمده باشد. به عنوان مثال علائم خرابی مبدل ولتاژ صفحه ی LCD (که به آن ولتاژ بالا هم می گویند) این است که صفحه خاموش و روشن شده و گاهی اوقات کاملا تاریک می شود.

به راحتی می توان با خرید یک مبدل جدید متناسب با صفحه ی LCD و جستجوی نحوه ی تعویض آن در گوگل، آن را تعویض کرد. در این حالت می توان برای چندین سال از لپ‌تاپ استفاده کرد و دیگر نیاز به هزینه ی اضافی برای خرید یک لپ‌تاپ جدید نخواهد بود.

5 – پیدا کردن قطعه ی مورد نیاز

زمانی که شما مشکل لپ‌تاپ خود را تشخیص دادید، برای تعمیر لپ تاپ ایسوس در این مرحله بطور معمول نیاز است تا یک یا چند بخش را جایگزین کنیم. در هنگام تعمیرات پیدا کردن قسمت مناسب نیمی از کار محسوب می شود. با فرض اینکه قسمت مورد نظر در دسترس است به راحتی می توان آن را تعویض کرد. جایگزین کردن قطعات خیلی راحت و آسان تر از چیزی است که تصور می کنیم.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   چرا شارژ لپ تاپ زود تموم میشه؟

اجزاهایی که در اکثر مواقع در پیدا کردن آنها دچار اشتباه می شویم همان قطعات قابل تعویض پشت لپ‌تاپ هستند. برای این کار کافی است شماره ی آن قطعه را در گوگل جستجو کرده تا بهترین قطعه ی متناسب برای جایگزین را به ما نشان بدهد.

در اکثر مواقع جایگزینی رسمی از طرف شرکت سازنده پیدا خواهید کرد که اغلب معادل ارزان تر آن توسط شرکت های دیگر ساخته شده است. همچنین می توان از قطعات دست دوم لپ‌تاپ های شکسته یا استوک نیز برای تعویض استفاده کرد.

6 – هنگام نصب قطعات مراقب باشید

تقریبا اکثر قطعات لپ‌تاپ کوچک هستند و با قابلیت تعویض طراحی شده اند. به عنوان مثال صفحه ی کیبورد لپ‌تاپ به راحتی توسط یک سوکت به مادربرد (برد مدار اصلی) وصل شده است یعنی آنها در محل لحیم نیستند و براحتی قابل تعویض هستند.

این به آن معناست که قطعات سیستم براحتی آسیب می بینند و در مقابل تعمیرات نمی توانند مقاومت کنند حتی اگر با دقت کامل آنها را کنترل کنید. بعضی از قسمت های لپ‌تاپ مانند تراشه های حافظه مستعد آسیب الکتریسیته ی ساکن هستند. بنابراین برای تعمیر لپ تاپ ایسوس قبل از هرگونه اقدامی باید مراقبت های احتیاطی را در گوگل جستجو کرده و در حین تعمیرات آنها را رعایت کنیم. عجله نکنید، کامپیوتر شما نمی تواند جایی برود.

تعمیر قطعات مکانیکی در لپ‌تاپ کمی سخت تر است و نیاز به مهارت دارد. به عنوان مثال لپ‌تاپ هایی که بطور مکرر باز و بسته می شوند در نهایت دچار شکستگی در لولا می شوند. تعویض اینگونه قطعات می تواند مشکل باشد و ما را دچار چالش کند.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   علت کار نکردن پورت USB لپ تاپ

اغلب در این حالت باید پیچ ها و سایر قطعات تزئینی را باز کرده تا به سایر قطعات آسیب وارد نشود. در هنگام تعمیر لولا صبور باشید و خونسردی خود را حفظ کنید. در هر مرحله عکس های با کیفیت گرفته شود تا دقیقا بدانید هر قطعه در کجا قرار دارد. این امر باعث می شود تا بعدا براحتی آنها را در جای خود قرار دهید.

7 – در چه حالتی تعمیر لپ تاپ دیگر فایده ای ندارد؟

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تعمیر لپ تاپ ایسوس : بعضی از سازندگان لپ‌تاپ ها، سیستم های خود را طوری طراحی می کنند که بعد از چندین سال استفاده کردن یا استفاده نکردن از آن مجبور به خرید نسخه ی جدید تری می شویم و دیگر قابلیت تعمیر یا تعویض ندارند. بنابراین نمی توان از یک لپ‌تاپ برای چندین سال متوالی استفاده کرد.