تعمیر دستگاه قهوه ساز فلاویا

تعمیر قهوه ساز فلاویا

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر درباره تعمیر قهوه ساز فلاویا به شما دوستان عزیز توضیحاتی دهد. پس باما در ادامه این مطلب باما همراه باشید.

قهوه ساز یا قهوه جوش، ابزاری برای آماده‌سازی قهوه است.

اگر قهوه شما مثل همیشه نیست، آن را جدی بگیرید. این بدان معنی است که یکی از اجزای دستگاه قهوه گران قیمت شما معیوب است. در این مقاله شایع ترین خرابی های دستگاه قهوه ساز را به شما خواهیم گفت.

می توانید قهوه را بو کنید و بچشید، اما عطر و طعم معمولی را حس نمی کنید. مشکلات کجاست؟ این بدان معناست که یکی از گران‌ترین قطعات قهوه ساز شما دچار مشکل شده است. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید و چگونه آن را تعمیر کنید، این مقاله را نادیده نگیرید زیرا ما رایج ترین خرابی های قهوه ساز را پوشش می دهیم و آنها را برطرف می کنیم.

قهوه ساز روشن نمی شود

بعد از یک روز خسته کننده در محل کار، به خانه می آیید و قهوه ساز را روشن می کنید تا یک نوشیدنی خوب درست کنید، اما متوجه می شوید که قهوه ساز روشن نمی شود. در این صورت نیازی نیست برای عیب یابی قهوه ساز به تعمیرگاه مراجعه کنید، فقط از ایمن بودن اتصالات دستگاه اطمینان حاصل کنید.

برای تعمیر قهوه ساز فلاویا در مرحله اول پریز را چک کنید و از وجود برق در داخل آن مطمئن شوید. حال باید سیم اتصال قهوه ساز و دوشاخه آن را بررسی کنید، در صورت مشاهده علائم آسیب و پارگی در سیم برق، سیم را تعمیر یا تعویض کنید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قهوه ساز فیلیپس

قهوه ساز آب را گرم نمی کند

قهوه ساز روشن می شود اما متوجه می شوید که آب داخل آن گرم نمی شود، در این صورت باید خروجی را هم چک کنید. پریز را از نظر ایمنی بررسی کنید، اگر وجود دارد، باید جای دیگری را جستجو کنید.

برای تعمیر قهوه ساز فلاویا  کابل اتصال و دوشاخه قهوه ساز را بررسی کنید، آن را به پریز دیگری وصل کنید و دستگاه را روشن کنید. اگر دستگاه قهوه ساز برق داشته باشد، به این معنی است که کابل اتصال و دوشاخه قهوه مشکلی ندارند.

اگر کانکتور و سیم دوشاخه را تعویض کرده اید، اما قهوه ساز هنوز آب را گرم نمی کند، باید به المنت دستگاه بروید. المنت قهوه ساز وظیفه تولید گرما را بر عهده دارد، دستگاه را باز کنید و پایانه های المنت را پیدا کنید، اکنون باید دستگاه را دوباره به منبع برق وصل کنید. یک مولتی متر بردارید و اختلاف سطح الکتریکی را اندازه بگیرید.

اگر ولتاژ و جریان به دستگاه برسد، اما المنت گرمایشی ایجاد نکند، به این معنی است که المنت گرمایش سوخته و باید تعویض شود. البته گاهی ممکن است ولتاژ و جریان به المنت نرسد که در این صورت باید خرابی دستگاه را در قسمت دیگری پیدا کنید.

قهوه هنگام دم کشیدن می جوشد

تعمیر انواع برند های قهوه ساز

اگر در حین دم کردن قهوه جوشید، باید ترموستات قهوه ساز را تنظیم کنید، آن را به دلخواه تنظیم کنید، اما اگر دیدید که قهوه در داخل قهوه ساز همچنان در حال جوشیدن است، باید ترموستات را تعویض کنید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قهوه ساز فیلیپس

عدم تنظیم ترموستات منشا بسیاری از مشکلات و مشکلات قهوه ساز است. اگر دیدید آب به نقطه جوش می رسد اما از لوله میانی بیرون نمی ریزد، باید به سراغ ترموستات بروید. در اکثر موارد ترموستات استفاده شده در داخل قهوه ساز قابل تنظیم نیست، باید آن را طوری تنظیم کنید که آب داخل قهوه ساز کاملا بجوشد و وارد دستگاه شود.

البته پیچ خوردگی یا گرفتگی دریچه قهوه ساز نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. برای تعمیر قهوه ساز فلاویا شیر قهوه ساز را بیرون آورده و تمیز کنید، اگر دیدید که سوپاپ خم شده و شکسته است، وقت تعویض آن است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان