تعمیر قطعات اتو بوش

تمیر تمام قطعات اتو بوش

تعمیر قطعات اتو بوش

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به تعمیر قطعات اتو بوش می پردازد. پس در ادامه این مطلب آموزشی باما همراه باشید.

اتو یا اطو یکی از وسایل خانگی است که برای صاف کردن پارچه پس از خشک‌شدن آن‌ها، استفاده می‌شود.

سیم و ترموستات را بررسی کنید

در بیشتر موارد کار نکردن پرس آهن ، مشکل مربوط به ترموستات یا سیم برق است.

بنابراین کار بعدی که باید برای تعمیر قطعات اتو بوش انجام دهید این است که ببینید آیا ترموستات روی یک تنظیم کافی برای گرم شدن اتو تنظیم شده است یا خیر.

همچنین ببینید آیا به درستی حرکت می کند و معیوب نشده است. در صورت خرابی ترموستات ، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید و سپس فشار دهید آهن را روشن کنید.

بررسی کنید که سیم برق از جایی آسیب ندیده یا پاره نشده است. آن را به یک منبع تغذیه دیگر وصل کنید و دوباره فشار آهن را روشن کنید تا بررسی کنید آیا مشکل از منبع تغذیه است یا خیر.

صفحه زیرین را چک کنید

بعضی اوقات مشکل در صفحه کف نیز می تواند دلیل کار نکردن اتو پرس باشد. بنابراین شما باید برای تعمیر قطعات اتو بوش و پایین آن و همچنین سوراخ هایی را که بخار از آنها خارج می شود برای هر نوع انسداد یا آوار بررسی کنید.سطح صفحه زیرین را بررسی کنید تا ببینید آیا ذرات لباس بهم چسبیده اند دلیل این موضوع می تواند باعث سفت شدن صفحه شود و اجازه ندهد که اتو به درستی کار کند  . بسیاری از افراد نیز این شرایط را تجربه کرده اند که پارچه به اتو بخارمی چسبد. در این حالت ، ممکن است مسئله با صفحه جداگانه باشد. اولین کاری که باید انجام دهید تمیز کردن صفحه کف است. با استفاده از تمیز کننده تجاری مخزن را تمیز کنید و مطمئن شوید که فقط از آب مقطر برای این کار استفاده می کنید. اما اگر مشکل ادامه پیدا کند ، ممکن است صفحه کفپوش معیوب باشد و مجبور شوید آن را تعویض کنید.اگر مشکلی وجود دارد ، حتماً آنها را به درستی پاک کنید. صفحه زیر را تمیز کرده و آثار سوختگی را برطرف کنید.

سوراخ های بخار و ظرف آب را تمیز کنید

برای اطمینان از عملکرد خوب اتو پرس ، باید سوراخ های بخار و همچنین ظرف آب را به طور مرتب تمیز کنید.

برای این کار می توانید ظرف را تا حدود یک چهارم با سرکه سفید پر کنید و سپس اتو را روشن کنید تا بخارپز شود.

ممکن است سطح آب خیلی کم باشد

علت: رایج ترین دلیل بخار نیاوردن فشار اتو بخار ، آب بسیار کمی در مخزن آب پرس است. اگر آب در مخزن کم یا کم باشد ، آهن قادر به تولید بخار نخواهد بود و بنابراین لباس را به درستی اتو می کند.

راه حل: برای تعمیر قطعات اتو بوش و حل این مشکل ، سطح آب مخزن را بررسی کنید. اگر کافی نیست ، آب تمیز را ترجیحاً از فیلتر خانه خود در مخزن و تا سطح مشخص شده پر کنید ، نه بیشتر ، نه کمتر. سعی کنید دوباره اتو را روشن کرده و اکنون لباسها را با آن اتو کنید. اگر بخار هنوز تولید نمی شود ، ممکن است مشکل دیگری در دستگاه وجود داشته باشد.

صفحه کنترل دما را بررسی کنید

علت: دلیل دیگر بخار ندادن فشار اتو بخار می تواند تنظیم نادرست دما باشد.

راه حل: برای تعمیر قطعات اتو بوش و این منظور ، باید صفحه کنترل دما را بررسی کنید و ببینید آیا روی تنظیم بخار قرار دارد یا خیر. برای تولید بخار ، شماره گیری باید روی گزینه ای تنظیم شود که تولید بخار را نشان می دهد. اگر شماره گیری به اشتباه تنظیم شده است ، ممکن است لازم باشد آن را عوض کنید و سپس دوباره اتو کردن لباس ها را امتحان کنید. اگر این مسئله بود ، پس باید مشکل حل شده باشد.

اکنون که دلایل اصلی کار نکردن اتو پرس را دانستید ، ممکن است بتوانید به تنهایی مسئله را حل کنید. با این حال در برخی موارد ممکن است لازم باشد که به عنوان مثال در صورت نیاز به تعویض قطعه ، با متخصصان تماس بگیرید.

ترموستات گیر کرده

تعمیر ترموستات اتو

علت: اکثر اتوهای مدرن دارای ترموستات هستند که می توانند با تنظیم و چرخش تنظیمات و دمای مختلفی را امتحان کنند. با این حال گاهی اوقات ممکن است دستگیره به یک موقعیت گیر کرده و حرکت نکند. این ممکن است منجر به عدم بخار شود.

راه حل: مراقب باشید که دستگیره آزادانه حرکت کند و در هیچ نقطه ای گیر نکند. گاهی اوقات ، دستگیره در تنظیم اشتباه گیر می کند و این می تواند دلیل عدم تولید بخار در فشار بخار باشد. اگر دستگیره معیوب به نظر می رسد ، ممکن است مجبور شوید ترموستات را از طریق یک متخصص جایگزین کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان