تعمیر سشوار ال جی

مشکلات رایج سشوار ال جی

تعمیر سشوار ال جی

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به نحوه تعمیر سشوار ال جی می پردازد. پس در ادامه این مطلب مفید باما همراه باشید.

سِشوُار (به فرانسوی: Séchoir) وسیله‌ای الکتریکی است که برای خشک کردن و حالت دادن موی سر به کار می‌رود.

عیب یابی سشوار که روشن نمی شود

مانند سایر لوازم خانگی دیگر اگر این اتفاق افتاد، ابتدا پریز مورد استفاده خود را تغییر دهید، اگر مشکل حل شد که ایراد از پریز برق شما بود، ولی اگر حل نشد، احتمال ایراد در کلید روشن و خاموش کردن سشوار می‌تواند باشد.

در سرویس سشوار برای بررسی این مسئله و تعمیر سشوار ال جی باید سشوار را باز و یکی از سیم‌های کلید روشن و خاموش را جدا کرده و سپس به وسیله اهم‌متر این بخش را آزمایش کنید. در صورت اطمینان از خرابی کلید باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

اگر این مورد هم درست بود و کلید مشکلی نداشت، متاسفانه ایراد در موتور سشوار خواهد بود. یکی از علت‌های سوختن موتور سشوار استفاده بیش از حد و مداوم از آن است. برای رفع این مشکل می‌توانید سشوار را به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص فنی بلد بسپارید تا در اسرع وقت عیب یابی سشوار شما را انجام می دهند.

سشوار روشن شده ولی باد گرم تولید نمی‌کند

همان‌طور که می‌دانید گرمای ایجاد شده از سشوار به دلیل عبور جریان هوا از یک سیم داغ با مقاوت بالا است. فن سشوار هم هوا را از بین این سیم داغ عبور داده و باعث گرم شدن باد خروجی سشوار می‌شود. بنابراین در صورتی که سشوار باد گرم تولید نکند، ابتدا سشوار را باز کرده و این دو سیم را بیابید.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر سشوار پاناسونیک

سپس برای تعمیر سشوار ال جی به وسیله مولتی‌متر بسته بودن مدار بین دو سیم را بررسی کنید. همچنین دقت کنید که اگر سشوار باد سرد تولید می‌کرد، احتمال اشکال در المنت سشوار پیش‌بینی می‌شود که با تعویض آن می‌تواند این مسئله را حل کنید.

سرویس سشوار که بیش از حد گرم می‌شود

تعمیر موتور سشوار

داغ شدن بیش از حد سشوار گاهی اوقات ممکن است برای شما رخ دهد. این داغ شدن حتی تا جایی پیش می‌رود که علاوه بر آسیب به موها، ممکن است بدنه سشوار را نیز دچار ذوب شدن قرار دهد.

این مشکل به احتمال زیاد از ترموستات سشوار است، زیرا عملکرد ترموستات در واقع کنترل جریان مدار می‌باشد. زمانی که به علت استفاده زیاد از سشوار کنتاکت‌های سشوار به هم جوش بخورند، ترموستات به درستی عمل نکرده و سشوار بیش از حد داغ خواهد شد. اگر این بخش از سشوار دچار آسیب شود، چون با بخش المنت سشوار یکی است، باید هم زمان هر دو بخش تعویض شوند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان