تعمیر اتو پارس خزر

عیب یابی مشکلات اتو پارس خزر

تعمیر اتو پارس خزر

در این مقاله سایت دو سوت تعمیر به تعمیر اتو پارس خزر و عیب یابی مشکلات آن می پردازد. پس در ادامه این مطلب مفید باما همراه باشید.

اتو یا اطو یکی از وسایل خانگی است که برای صاف کردن پارچه پس از خشک‌شدن آن‌ها، استفاده می‌شود.

مشکل بخار ندادن اتو

اگر با اتوهای صنعتی کار کرده باشید حتما بیشترین چیزی که با آن سر و کار دارید دکمه بخار است که به فشردن آن بخار تولید می شود یا اگر بهتر بگوییم بخار موجود در مخزن پرتاب می شود. در برخی موارد، تمامی قسمت های اتوی شما سالم است اما بخار نمی دهد. در این وضعیت باید احتمالات زیر را بررسی کردو به تعمیر اتو بخار مخزن دار بپردازید.

خراب شدن سیم کشی اتو

تعمیر اتو پارس خزر : اولین احتمال مربوط به سیم کشی اتو است. اگر سیم کشی دچار مشکل شده باشد، ممکن است حتی دیگ بخار کار کند اما هنگام فشردن دکمه بخار، بخار موجود پمپاژ نشود و بخار خروج نکند.

خرابی شیر برقی

احتمال بعدی شیر برقی است. در این حالت باید بررسی شود که آیا شیر برقی درست کار می کند یا نه.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر اتو پاناسونیک

خرابی بوببین شیر برقی

در این حالت باید بوببین شیر برقی کنترل شود. ممکن است بوببین شیر برقی خراب شده باشد و دستگاه متوجه میزان بخار نشود.

خرابی کلید قرمز یا دکمه بخار

اگر همه قطعات سالم باشند، ایراد از دکمه بخار است که معمولا به رنگ قرمز است و به اسم کلید قرمز شناخته می شود. پس باید نسبت به تعمیر و یا تعویض شیر برقی اقدام کنید.

مشکل سیم کشی و اتصال بدنه

در این مورد برای تعمیر اتو پارس خزر باید سیم کشی مورد بررسی قرار بگیرد. ممکن است اتوی شما مشکل سیم کشی و به دنبال آن اتصال به بدنه را داشته باشد در این صورت بروز این مشکل بهتر است خیلی زود برطرف شود زیرا ممکن است تبعات زیادی داشته باشد.

مشکل داغ نشدن آب

گاهی اوقات بعد از روشن کردن اتو منتظر می مانید تا دیگ داغ شود و بخار تهیه کند و اتوی شما آماده اتو کشی شود. در این حالت می بینید که بعد از گذر زمان آب داغ نشده است. این مشکل به دلایل زیر می تواند باشد.

مشکل المنت

در اولین احتمال باید المنت بررسی شود که آیا داغ می شود یا خیر. اگر المنت داغ نشود ممکن است اتصال ان به سیم دچار مشکل شده باشد یا خود المنت خراب شده باشد.

مشکل باد کردن دیگ

اگر المنت سالم باشد ممکن است بخاطر باد کردن دیگ، فاصله المنت چسبیده در زیر دیگ با دیگ زیاد شده باشد. برای تعمیر اتو پارس خزر زیرا همانطور که می دانید، عملیات داغ شدن آب در داخل دیگ صورت می گیرد اما این دیگ نیست که داغ می شود؛ بلکه المنت زیر دیگ داغ شده و با حرارت آن دیگ داغ شده و آب بخار می شود. زمانی که دیگ باد کند سطح زیر آن انحنا پیدا کرده و تمام المنت و یا بخشی از آن از سطح زیر دیگ فاصله پیدا می کند و المنتی که داغ شده نمی تواند دیگ را داغ کند.

خواندن مطالب مفید در حوزه :   تعمیر قطعات اتو بوش

مشکل نو واتر پیغام نداشتن آب

تعمیر المنت اتو

گاهی علیرغم پر بوده مخزن آب اتو، پیغام نو واتر NOWATER و یا نداشتن آب را مشاهده می کنیم. این یعنی یکی از بخش های مرتبط دچار مشکل شده است.

خرابی فیوز سفید

در اولین قدم باید به سراغ فیوز سفید برویم. قطعه ای که مستقیما با این سیستم در ارتباط است. اگر فیوز سفید خراب بود باید تعویض شود.

خرابی و یا باد کردن دیگ بخار

همانطور که در بالاتر اشاره شد، دیگ ممکن است بر اثر عوامل مختلفی باد کند. یکی از مواردی که می تواند ما را از بادکردن دیگ مطلع سازد، همین دادن پیغام نو واتر است. در این حالت باید دیگ را تعویض یا تعمیر کرد. در بازار افرادی هستند که اگر دیگ اتو خیلی تاب نداشته باشد، آن را صاف نموده و مجددا نصب می کنند. ولی اگر وضعیت آن مناسب نباشد باید آن را تعویض نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان